AKTYWNE UKŁADY WYDECHOWE MAXHAUST

AKTYWNY WYDECH MAXHAUST JAK TO DZIAŁA?

Aktywne systemy niemieckiej firmy Maxhaust to najlepszy wybór dla niemal wszystkich aut z silnikami diesla czy mniejszymi jednostkami benzynowymi. Dla nowoczesnych silników wysokoprężnych aktywny układ to jedyne skuteczne rozwiązanie w kwestii zapewnienia rasowego brzmienia.

    • Sportowy dźwięk dla aut z silnikami Diesla,
    • Regulacja głośności za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne,
    • Uniwersalny montaż w tylnej części auta,
    • Brak ingerencji w fabryczny układ wydechowy.

Dzięki najwyższej jakości głośnikom generowany dźwięk brzmi niezwykle realistycznie. Wysokiej klasy Sound Boostery zapewniają dźwięk potężnego silnika V8 zarówno na postoju jak i podczas jazdy! Dzięki połączeniu z autem za pomocą systemu CAN dźwięk dopasowany jest do aktualnych obrotów, prędkości oraz obciążenia silnika. Gwarantuje to brzmienie jak najbardziej zbliżone do silnika benzynowego o dużej pojemności.

System Maxhaust dostępny jest w różnorodnych wersjach pozwalających dopasować efekt końcowy ściśle do oczekiwań. Podstawowy zestaw zawiera jeden głośnik, istnieje jednak możliwość rozbudowy systemu o drugi Sound Booster, co pozwala uzyskać najbardziej naturalne brzmienie – dwa głośniki zapewniają bowiem dźwięk wydobywający się z dwóch stron auta, podobnie jak w przypadku konwencjonalnych układów wydechowych. Do wyboru są również 2 rodzaje modułów sterujących. Pierwszy z nich, Stage 2, to podstawowa jednostka zapewniająca standardowy dźwięk. Opcjonalnie dostępny jest jednak moduł Stage 3, który dzięki dopracowaniu poszczególnych parametrów generuje najbardziej realistyczny dźwięk.

Produkty firmy Maxhaust sterowane mogą być zarówno poprzez fabryczną elektronikę jak i dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne. Aplikacja Maxhaust umożliwia dokładne ustawienie parametrów brzmienia takich jak głośność, natężenie, barwa czy dźwięk uruchamiania silnika. Dodatkowo dzięki wbudowanym trybom użytkownik posiada możliwość ustawienia kilku różnych profili dźwięku wybieranych później już z pokładu auta np. za pomocą przycisku trybu jazdy Comfort-Sport.

UNIWERSALNE ZASTOSOWANIE

Aktywne systemy Maxhaust to najlepszy wybór dla niemal wszystkich aut z silnikami diesla czy mniejszymi jednostkami benzynowymi. Dla nowoczesnych silników wysokoprężnych aktywny układ to jedyne skuteczne rozwiązanie w kwestii zapewnienia rasowego brzmienia. Jednocześnie jest to rozwiązanie niezwykle komfortowe –ustawione brzmienie wyłączane jest za pomocą 1 przycisku pozwalając cieszyć się bezszelestną jazdą np. w długiej trasie.

PROSTA OBSŁUGA

Użytkowanie aktywnego układu wydechowego jeszcze nigdy nie było tak proste! Produkty firmy Maxhaust sterowane mogą być zarówno poprzez fabryczną elektronikę jak i dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne. Aplikacja Maxhaust umożliwia dokładne ustawienie parametrów brzmienia takich jak głośność, natężenie, barwa czy dźwięk uruchamiania silnika. Dodatkowo dzięki wbudowanym trybom użytkownik posiada możliwość ustawienia kilku różnych profili dźwięku wybieranych później już z pokładu auta np. za pomocą przycisku trybu jazdy. Idealny dźwięk w każdych warunkach!

BEZPIECZNY MONTAŻ

System Maxhaust to niezwykle bezpieczna procedura instalacji. Głośniki przystosowane są zarówno do montażu wewnątrz auta np. pod podłogą bagażnika, jak i w podwoziu. Obudowy Boosterów wykonano z wytrzymałej stali nierdzewnej co zapewnia trwałość systemu na długie lata. Dzięki wysokiej uniwersalności wydech Maxhaust podłączany jest jedynie do magistrali CAN, eliminując konieczność dodatkowych instalacji ingerujących w elektronikę auta. Samo sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej oraz oryginalnych przycisków. Wszystko jak w fabryce!

APLIKACJA MAXHAUST

Każdy zestaw wyposażony jest w moduł Bluetooth pozwalający na sterowanie dźwiękiem za pomocą urządzenia mobilnego. Aplikacja Maxhaust dostępna jest za darmo dla systemów Android oraz iOS.

Aby połączyć układ wydechowy z aplikacją, należy po montażu systemu sparować telefon z modułem w aucie. Odbywa się to przy włączonym zapłonie silnika (bez uruchamiania auta!). W tym celu po włączeniu aplikacji oraz automatycznym wyszukaniu pojazdu, ustanowić trzeba kod PIN oraz podać adres mailowy służący do jego odzyskiwania. Po uzupełnieniu danych aplikacja połączy się z układem wydechowym, po czym można uruchomić auto. System włączy się automatycznie.

Na głównym ekranie aplikacji sterować można głośnością dźwięku oraz ręcznie włączać i wyłączać cały system. Po przejściu do ustawień zaawansowanych, można dokładnie wybrać poziom głośności, dźwięk wolnych obrotów, brzmienie podczas przyspieszenia oraz charakterystykę uruchamiania silnika. Po skonfigurowaniu dźwięku wystarczy zapisać ustawienia – od tego czasu system automatycznie ustawiać będzie się według tych parametrów.

Dla aut wyposażonych w przełącznik trybów jazdy np. ECO – SPORT, aplikacja umożliwia dodatkowo ustawienie różnego brzmienia w zależności od wybranego trybu jazdy. W tym calu należy przełączyć w aucie tryb, następnie ustawić za pomocą aplikacji odpowiednio parametry i zapisać. Od tego momentu za każdym razem po wybraniu danego trybu układ wydechowy przestawiać będzie się na odpowiednie brzmienie.

Po odpowiednim skonfigurowaniu brzmienia w aplikacji i wyboru trybów jazdy, sterowanie dźwiękiem nie będzie już wymagało każdorazowego logowania się za pomocą telefonu. Aktywny układ uruchamia się automatycznie po starcie silnika oraz zmienia swoją charakterystykę poprzez tryby jazdy nawet wtedy, gdy aplikacja jest wyłączona. Ma to ogromny wpływ na wygodę użytkowania eliminując potrzebę korzystania z telefonu.